Ми пов'язані червоними стрічками долі

У призначених один одному долею чоловіка і жінки з'являється на щиколотках невидима червона нитка, що пов'язує їх разом

Прадавнє китайське прислів'я говорить:

"невидимою червоною ниткою з'єднані ті, кому судилося зустрітися у цьому світі, попри Час, Місце й Обставини. Нитка може розтягнутися або сплутатися, але ніколи не порветься."

У Стародавньому Китаї вважали, що якщо люди зустрілися одного разу — це випадковість, якщо двічі — це доля.

Червона стрічка, або "нитка долі" - поширене в Китаї та Східній Азії повір'я про те, що Боги прив'язали до щиколотки кожного з нас червону нитку, а потім прикріпили її ж до тіл тих, з ким ми маємо перетнутися.

Нитка може розтягуватися або стискатися, але не рветься. Якщо двом точкам на папері судилося з'єднатися, Всесвіт завжди знайде спосіб пов'язати їх, навіть, якщо вони на різних листах.

I’m always looking for excuses to touch your hands
Photo by yousef alfuhigi

Такім чином, у призначених один одному долею чоловіка і жінки з'являється на щиколотках невидима червона нитка, що пов'язує їх разом. Управляє цією ниткою Місячний старець Юелао. Для цієї нитки час не перешкода, так само як місце та відстань.

У призначений Провидінням термін нитка ця починає скорочуватися до тих пір, поки двоє не зустрінуться.

Схожа легенда існує і в Японії, але там вважається, що нитка прикріплена до мізинця людей.
Вельми цікава і легенда, що стала джерелом для цього повір'я. Так, згідно з нею, дехто Іко, який втратив батьків, постійно мав невдачі у сердечних справах. Під час своєї подорожі він зустрів дивного старого з величезним мішком, який, сидячи на сходинках храму, читав при світлі місяця Книгу Мертвих, записану незрозумілими ієрогліфами. Цей старий пояснив Іко, що двох людей пов'язує червона нитка, але дівчині, з якою пов'язаний Іко, всього три роки. І зараз немає сенсу шукати іншу дружину

Призначеною Іко нареченою виявилась брудна дитина в хаті у одноокої старої бабусі. Тоді Іко, втративши терпець і розлючений,  дав своєму вірному слузі катану, щоб той вбив дитину.

Однак, хоча слуга потрапив в лоб дівчинці, вона якимсь дивом залишилася живою. Пройшло ще 14 років, і Іко одружився на прекрасній дівчині з великим шрамом посередині чола.

Виявилося, це і була та сама дівчина, яку він намагався вбити.

Photo by Samuel Zlatarev

Дякую Андрію Рябікову, через якого у мене в стрічці промайнула  інформація про прислів'я.

Андрей Рябиков
Древняя китайская пословица гласит: ”Невидимой красной нитью соединены те, кому суждено встретиться, несмотря на Время, Место и Обстоятельства. Нить может растянуться или спутаться, но никогда не...

Share Tweet Send
You've successfully subscribed to Реінкарнація блогу Daily Buddha's Blog
Great! Next, complete checkout for full access to Реінкарнація блогу Daily Buddha's Blog
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.