"Корекція фотографій на замовлення". Як це працює?
Творчість для душі і тіла

"Корекція фотографій на замовлення". Як це працює?

Як це працює? Як відрізнити реального замовника від авантюриста?

Ретушувати фотографії - досить популярна справа. Багато з тих, хто має встановлений фотошоп і доступ до ютубу, думали про ретуш, як про спосіб заробляти гроші. Як це працює? Як відрізнити реального замовника від авантюриста?

Для початку скажу так. Особисто я маю досвід професійного (комерційного) ретушування складних фотографій більше ніж 10 років. До цього я лише знімав і ретушував свої фотографії. Маючи фах художника, і це має велике значення. Це, звичайно, теж досвід. Але експерименти зі своїми фотографіями відрізняється від комерційних проектів. В комерційному фото ретуш має бути такою, як хоче замовник. І це не завжди має співпадати з твоїм бажанням зробити красивий чорнобілий треш.

Час від часу, я працюю на Upwork (фрілансерська біржа), просто щоб не втрачати кваліфікацію. Іноді бувають цікаві фотографії - наприклад, за моєю спеціалізацією. Панорамні фотографії.
А іноді я захожу в групи Фейсбук, де "пропонують роботу дизайнерам". А  там вже - як в приказці: "надвоє бабка ворожила: якщо не "вмер", то буде "жила"". Є справжні замовники, але, є й "кидали". Не треба й казати, що в Фейсбук - це росіяни. Іншим просто в голову не прийде кидати заради кількох доларів. А ці - вдавляться і за пів-рубля.

Ви спитаєте: "як можна кинути? Бери передоплату - і не будеш мати клопоту". Але це працює так. Людина представляється як хтось "з Києва" (переважно російською, іноді - українською, через гугл-транслейт), яка "працює давно" на якогось міфічного фотографа, і займається пост-продакшн (це й є - коригування, проявлення або ретуш фотографій). На постійну роботу цьому фотографу потрібна людина - ретушер. Треба зробити лише одну, тестову роботу. "Одна фотографія", думаєте Ви, "чому б не спробувати". Зазвичай проста ретуш якісно знятого портрету коштує від одного долара. Людина з досвідом роботи зможе зробити проявлення в Adobe Lightroom або Capture One,  та корекцію, хвилин, скажімо, за 5-7. "На виході" Ви матимете постійного замовника, який, за описом посередника, який дає завдання, не надто навантажує і платить без проблем.
Ви обробляєте фото, відсилаєте його посереднику, як тест... і чекаєте два, три, п'ять днів, і на запитання "що там з моїм тестом?" Вам дуже ввічливо відповідають, що "фотограф на семінарі, завтра подивиться, Ваша робота не одна з тестів", тощо.
Через тиждень Вам пишуть "відповідь від фотографа", якому "потрібен ретушер". Щось типу: "Ваша фотокоррекція найкраща, але...", - і далі без пояснень: "...але ми будемо шукати далі.
Цікаво, правда? В групі 9 000 людей, з них, скажімо - 300 професійних ретушерів. Це 300 фотографій, на яких вже не треба "відмивати" глибокі тіні на обличчях, вся брудна робота вже зроблена.

Нашару. У вигляді тестів.


Приклад моєї роботи в одній такій групі

Звичайно, в ТЗ від фоторгафа вказано, в якому стилі (тепле\холодне, тіні, світло, він'єтування і т.п.) має бути фото. Зліва оригінал з RAW. Справа -  моя корекція. Якщо клікнути на фото, можна побачити збільшене зображення.

До Після

Share Tweet Send
You've successfully subscribed to Реінкарнація блогу Daily Buddha's Blog
Great! Next, complete checkout for full access to Реінкарнація блогу Daily Buddha's Blog
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.