Як зробити в фотошопі (Adobe Photoshop) розмиття фону?

Розглянемо три способи розмиття фону в Photoshop, архівний пензлик, ластик, і маску.

Як зробити в  фотошопі (Adobe Photoshop) розмиття фону?

Не завжди є можливість зробити красиве розмиття фону за допомогою налаштувань фотокамери: іноді техніка просто не надає таких можливостей, а поліпшити фотографію хочеться.

Вам необхідно просто додати знімку професійності? Можливо,  приховати зайві деталі кадру, на тлі яких розташований об'єкт.

Розглянемо три способи розмиття фону в Photoshop

Спосіб перший - "пензлик історії", або "архівний пензлик"

Архівний пензель - найпростіший у використанні інструмент для розмиття фону фотографії. Для практики, відкриємо просте зображення з одним об'єктом, наприклад, подібний портрет:

Портрет, у якому використаний "архівний пензель" і розмиття по Гаусу


Відкрийте в верхньому меню 'Фільтри' (Filters), далі 'Розмиття' (Blur) - 'Розмиття по Гауссу' (Gaussian Blur). За допомогою такого фільтра можна розмити зображення повністю;
Ви побачите вікно фільтру та його властивості: наприклад, регулюванням режимів розмитості. Виберіть для початку розмиття на 6 пікселів, натисніть ОК і оцініть результат. Не переймайтеся тим, що весь портрет став "нерізким", ми це виправимо;
Тепер в хід йде той самий 'Архівний пензель'.
Натиснувши праву кнопку миші, вибираємо жорсткість кисті (вистачить, наприклад 30-50%), а також розмір (в залежності від обсягу зони, у якій буде відтворюватися різкість).
Поступово зафарбовуйте портрет людини, уникаючи фону - так ми зможемо повернути первинний "різкий" вигляд зображення людини.
Раджу не зафарбовувати весь портрет одним рухом, а періодично відривати "руку" з пензлем, аби, за необхідності, скасовувати результат невірного мазку, а не всю роботу.

Ластик


Принцип роботи з ластиком схожий на попередній, але з невеликими нюансами:

Відкриваємо картинку і створюємо для неї дублікат шару. Зробити це просто: за допомогою правою кнопкою миші клацаємо на шар і вибираємо потрібну кнопку Дублювання Шару. Можна скористатися й іншим способом, затиснувши ліву кнопку миші на фотографії, та перемістивши її в панель на іконку 'Створити новий шар' (слой). Можна виділити потрібний шар та натиснути комбінацію клавіш Ctrl + J
У будь-якому з варіантів у Вас повинні з'явитися два однакових шари (слої);
На верхньому шарі необхідно вибрати 'Розмиття по Гауссу', так само, як ми це робили в першому способі - "Архівний пензель";
Тепер приступаємо до роботи з 'Ластиком'. Зтирайте портрет людини з верхнього шару, немов замінюючи його з того різкого зображення, яке залишилося на нижньому - немов "проявляючі" різкість на портреті. 5 хвилин і - готово!
Не забувайте про стирання переривчастими лініями: так скасувати неправильні рухи буде потім простіше, натиснувши Ctrl + Z (останній, "верхній" невдалий рух), або Ctrl + Alt + Z (попередні, один за одним).

Маска шару зображення (Layer Mask, або Маска Слоя)
Цей спосіб - продовження двох перших,  і є трохи ускладненим варіантом розмиття фону, ніж попередні два:

Відкривши зображення, необхідно, так само як  у попередньому випадку, створити дублікат шару;
Повторюється і наступний хід: вибираємо 'Розмиття по Гауссу' і робимо верхній шар розмитим, залишаючи нижній - недоторканим (різким);
Переконайтеся, що перебуваєте (виділили) на верхньому розмитому шарі, і включіть режим швидкої маски - він виглядає, як значок з колом, а знайти його можна внизу на палітри шарів зображення. Так ви додасте маску;
Тепер необхідно скористатися інструментом 'Пензель':
Увага! Вибираємо чорний колір в палітрі і ним зафарбовуємо портрет - саме по масці, НЕ ПО ЗОБРАЖЕННЮ!
Портрет, якщо Ви все робите вірно, не стане чорним, він лише повернеться у свій початковий "чіткий" стан, а тло залишиться нерізким.
Якщо десь потрібно буде підправити край портрета, Ви можете скористайтеся білим пензлем, яке поверне розмиття. Комбінація клавіш для зміни чорного і білого кольорів в палітрі проста - за замовченням це клавіша Х (англійська).

Кожен з цих способів допоможе вам досягти відмінних результатів!

Просто  спробуйте кожен з них і зупиніться на найефективнішому і зручному, саме для вас. Що більше Ви будете практикуватися в розмитті фону в Фотошопі, тим професійніше буде, з часом, результат.

Photo by XPC

Ще статті цієї серії, які можуть бути Вам цікаві

Як зробити тло фотографії розмитим?
Новачкам і профі - розповідь про боке під час знімкування і в постобробці

Share Tweet Send
You've successfully subscribed to Реінкарнація блогу Daily Buddha's Blog
Great! Next, complete checkout for full access to Реінкарнація блогу Daily Buddha's Blog
Welcome back! You've successfully signed in
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.